Дан Рома 2024.

У нашој школи је 8. 04. 2024. поводом Дана Рома одржана приредба.
Дан школе 2024.

Основна школа "Бора Станковић" у Јелашници обележила је 135 година постојања. Ученици су заједно са својим наставницима и учитељима припремили пригодан сценско-музички програм. Ученици су извели део драме ,,Коштана“ и дочарали нам свет некадашњег Врања. Кроз игру, песму и глуму ученици су развеселили све присутне.
Безбедно кретање 2024.

Дана 27.03.2024. у нашој школи припадници МУП-а одржали су предавање ученицима 3. и 4. разреда о безбедном кретању.
Смотра рецитатора 2024.

Ученици наше школе учествовали су на општинској смотри рецитатора " Песниче народа мог".
Светски дан особа са Дауновим синдромом 2024.

Поводом Светског дана особа са Дауновим синдромом, 21 марта, на часовима Обогаћеног једносменског рада ученици су са наставницом Дијаном Раденковић сликали чарапе различитих дезена које представљају њихово обележје. Лепота је у различитости! Загрли свачију посебност и подржи је да оствари своје снове!
Светски дан шума 2024.

Светски дан шума обележава се 21. марта када почиње пролеће и када долази до буђења природе и вегетације. Поводом овог датума, ученици су провели дан у природи и подсетили се колики је значај шумских екосистема за човеков живот.
,,Читајмо гласно

Поводом Националног дана књиге, Друштво школских библиотекара Србије организовало је акцију под називом ,, Читајмо гласно" . Ученици наше школе су подржали ову акцију чији је основни циљ подстицање читања и љубави према књижевности. Посетили су школску библиотеку и уживали у лепоти писане речи.
Обележавање Пролећа 2024.

Предшколци су са децом из вртића обележили Први дан пролећа. Заједно су прошетали до оближње реке и шуме. Деца су била одушевљена показала су интересовање за биљке и животиње као и љубав према природи и окружењу.
" Мислиша 2024."

Дана 14. 03. 2024. Године На дан Математике и броја Pi у школи је одржано школско такмичење " Мислиша 2024". Координато такмичења била је наставник Јована Стојиљковић, чланови комисије учитељице Кристина Павловић и Слађана Станковић. Деци су се допали креативни задаци, задовољни су учешћем. Желимо им добре резултате!
Израда честитки за Осми март на часовима Обогаћеног једносменског рада 2024.а

Ученици су са наставницом Дијаном Раденковић правили честитке које су поклонили својим мамама.