Радионица, професионална оријентација

Педагог школе је са ученицима осмог разреда одржала радионицу из програма професионалне оријентације, под називом "У свету врлина и вредности"
Радионица "Моја интересовања"

Педагог школе је са ученицима осмог разреда, дана 10.04.2019. године одржала радионицу у оквиру програма професионалне оријентације под називом "Моја интересовања"
Дан Рома 2019.

Поводом обелешавања Дана Рома 08.04.2019. године одржана је представа у трпеѕарији основне школе "Бора Станковић". Ученици су уз помоћ педагошког асистента и својих учитеља припремили сценско-музички наступ у коме су сви уживали. Било је ту свега..., глуме, рецитала, песама, а зачула се и по која труба наших младих музичара
Дан школе - представа

Основна школа "Бора Станковић" у Јелашници обележила је 130 година постојања. Ученици су заједно са својим наставницима припремили пригодан сценско-музички програм. Изведено је дело нашег познатог писца Боре Станковића, "Коштана". Неши ученици су се нашли у улогама Миткета, Коштане, Хаџи Томе, Стане, Стојана, Арсе...
Пролећно уређивање школског дворишта

Дана 22.03.2019. и 23.03.2019. године одржана је акција пролећног сређивања школског дворишта. У акцији су учествовали ћланови савета родитеља, наставно и ваннаставно особље и ученици наше школе. Школско двориште је овог пролећа обогаћено прелепим ружама, које ће школу учинити још пријатнијим местом за боравак.
Угледни час из хемије

Дана 22.03.2019. одржан је угледни час из хемије, са наставном јединицом: "Раствори и растворљивост".
Дан шума

Дана 21.03.2019. године поводом "Дана шума", ученици осмог разреда наше школе су учествовали у квизу као и у спортским такмичењима, које је организовала пољопривредно-шумарска школа "Јосиф Панчић" из Сурдулице. Том приликом ученици наше школе су постигли следеће резултате: Јована Стојановић, Сунчица Суљић, треће место у квизу знања; Владан Андрејевић, прво место у стрељаштву; Алекса Ђорић, треће место у шаху.
Представа "Веселе чаролије"

Дана 19.03.2019. године нашу школу су посетили глумци и ученицима одржали представу под називом "Веселе чаролије"
Општинско такмичење из техничког и информатичког образовања

Дана 16.03.2019. године у основној школи "Бора Станковић" из Јелашнице одржано је општинско такмичење из техничког и информатичког образовања. Ученицима који су учествовали на такмичењу уручене су захвалнице за учешће, као и дипломе за освојена прва три места
Свети Сава

Основна школа "Бора Станковић" је школске 2018/2019. године традиционално обележила Дан Светога Саве. Ученици нижих разреда су извели пригодан културно-уметнички програм.