Дан шума

Дана 21.03.2019. године поводом "Дана шума", ученици осмог разреда наше школе су учествовали у квизу као и у спортским такмичењима, које је организовала пољопривредно-шумарска школа "Јосиф Панчић" из Сурдулице. Том приликом ученици наше школе су постигли следеће резултате: Јована Стојановић, Сунчица Суљић, треће место у квизу знања; Владан Андрејевић, прво место у стрељаштву; Алекса Ђорић, треће место у шаху.
Представа "Веселе чаролије"

Дана 19.03.2019. године нашу школу су посетили глумци и ученицима одржали представу под називом "Веселе чаролије"
Општинско такмичење из техничког и информатичког образовања

Дана 16.03.2019. године у основној школи "Бора Станковић" из Јелашнице одржано је општинско такмичење из техничког и информатичког образовања. Ученицима који су учествовали на такмичењу уручене су захвалнице за учешће, као и дипломе за освојена прва три места
Свети Сава

Основна школа "Бора Станковић" је школске 2018/2019. године традиционално обележила Дан Светога Саве. Ученици нижих разреда су извели пригодан културно-уметнички програм.
Дан школе (2018.)

Основна школа "Бора Станковић" прославила је 129 година постојања. Припремљен је пригодан програм. Ученици су рецитовали, певали и извели представу "Сумњиво лице".
Новогодишња приредба припремног предшколског одељења

Дана 26.12.2018. године васпитачица припремног предшколског одељења О.Ш. "Бора Станковић", Јелашница, је припремила са децом приредбу поводом Нове Године. Децу је изненадио и деда Мраз и поделио им пакетиће.
Новогодишње честитке

Coca-Cola у нашој школи

Представници компаније "Coca-Cola" и фондације "Траг" су 12.11.2018. године посетили нашу школу у циљу спровођења радне акције. Волонтери компаније "Coca-Cola" су од дрвених палета израдили клупице, столове и корпе како би оплеменили школски простор и ученицима обезбедили једно пријатније место за дружење и одмор. Захваљујемо компанији "Coca-Cola" и фондацији "Траг" на лепом гесту који су учинили за ОШ "Бора Станковић" из Јелашнице.
Угледни час из историје

Покрет горана Србије

У уторак 30. 10. 2018. год. у нашој школи је одржана радионица “Заштита, очување, вишенаменско коришћење и подизање свести и знања о вредностима шума код младих“ у организацији Покрета Горана Србије. На овој радионици су учествовали ученици 6 разреда школа из Сурдулице, Медвеђе, Лесковца и Врањске Бање. У уводном делу радионице обратили су се председник Покрета Горана Сурдулице Зоран МИтић и директор ОШ "Бора Станковић" Јелашница. У главном делу радионице учесницима су се обратили председник и потпредседник Покрета Горана Србије. Они су одржали кратко предавање о настанку, циљевима, резултатима и признањима Покрета Горана Србије. А после предавања су се прошетали заједно с учесницима радионице до Јелашничке реке и на путу до реке упознали најчешће и најпознатије биљке у Јелашници а посебан акценат је стављен на лековите биљке. Радионица је успешно завршена уз дружење ичесника и заједнички ручак.