Да и нама буде добро

Елизабета Барчић освојила је 1. место за најбољи ликовни рад Ромских обичаја пројекта " Да и нама буде добро". Миљана Саитовић освојила је треће место на литерарном раду за најбоље написану песму на Ромском језику пројекта " Да и нама буде добро". Миљана и Елизабета добиле су дипломе и награде од друштва за едукацију Рома у Сурдулици. Такође су награђени и остали учесници који су учествовали у пројекту
Горанска радионица

У овиру пројекта "Заштита, очување, вишенаменско коришћење и подизање свести и знања о вредностима шума код младих", ученици наше школе су учествовали у раду горанске радионице која је одржана 27. 10. 2023. у Врањској Бањи.
Oбогаћени једносменски рад

Ученици четвртог разреда су на часу Обогаћеног једносменског рада научили како се прави зимница и како да украсе тегле.
Ученици 1. и 3. разреда урадили су радионицу на тему Дискриминација

Заједничким снагама до лепшег школског дворишта.

Направимо од старог ново, сачувајмо нашу планету! Стари похабани послужавници из школске кухиње, добили су свој лепши изглед и нову намену. На лепо обликованим послужавницима, водоотпорним бојама, насликане су и написане поруке о значају очувања наше животне средине.
Европски дан језика

Поводом Европског дана језика, ученици су се на часу Обогаћеног једносменског рада подсетили колико је важно богатство и разноликост језика. Нучили су како да на различитим језицима кажу "хвала" и читали пословице написане на српском, енглеском, француском и руском језику. "Колико језика говориш, толико људи вредиш".
Дечија недеља - Обогаћени једносменски рад

Часови Обогаћеног једносменског рада у периоду од 2. до 8. октобра били су посвећени "Дечијој недељи". Ученици су украшавали срца од папира и цртали на тему пријатељства. Радови су изложени у холу школе са осталим литарарним и ликовним радовима.
Посета библиотеци "Радоје Доманић" и вртића "Наша радост"

Деца из предшколске групе су посетили библиотеку "Радоје Доманић" у Сурдулици. Погледали су занимљиве сликовнице , а велико интересовање су дала животињама. Такође, није заобиђена и посета вртићу "Наша радост". Примљени су у истој узрасној групи предшколаца, као што су предшколци из школе "Боре Станковића". Доста истих интересовања у игри, као и у раду пројекта вазаног за животиње и њена станишта.
Jесен је, јесен рана

На часу Обогаћеног једносменског рад, ученици су нам приказали један јесењи дан.
Дружење предшколаца - Дечија недеља

Деца из предшколске групе су са децом из вртића обележила спортски дан. Разним играма и спортским активностима са темом : "Шта све могу моје руке и ноге".