ПРЕПОРУКЕ ЗА РОДИТЕЉЕ

Као родитељи, Ви поседујете тајну формулу која Вашем детету може омогућити да постане све оно што је могло да постане, која ће га, ако се исправно примени, охрабрити и оснажити на тешком путу до самоостварења.
Пре него што дете казните, «научите памети» како би сутра постало добар човек – сетите се: оно је већ добро! Немојте гушити њихову вољу и гајити послушну децу! Уместо тога,оснажите њихову вољу, развијте њихову самосвест – створићете младе људе који не чине добро из страха од казне, него зато што су дубоко уверени да баш тако треба.

Ако је Ваше дете тужно – утешите га.
Ако му се не разговара – ћутите заједно са њим.
Ако се дури, љути, бесни – знајте има право да испољи негативна осећања, мирно сачекајте да олуја прође, а затим захтевајте разговор. Научите га да испољи «тешка» осећања а да тиме не угрози и не повреди своје ближње.
Ако се заљубило – охрабрите га, дивно је и нимало лако бити заљубљени адолесцент.
Ако је погрешило – опростите му, на грешкама се учи.
Ако сте Ви погрешили – извините му се.

Не заборавите, без обзира што понекад причате на различитим језицима, Ви и Вашe дете увек сте на истој страни.

„Ако Те Твоје дете потражи погледом
ПОГЛЕДАЈ ГА!
Ако Те Твоје дете додирне својим рукама
ЗАГРЛИ ГА!