Датум: 26. April 2024 17:24 Категорија: Новости

Обавештавају се сви ученици, родитељи и радници школе ОШ ,,Бора Станковић" у Јелашници да од 29.4.2024. године почиње васкршњи распуст за ученике. На наставу се враћамо у школске клупе 7.5.2024. године.
Срећне првомајске и васкршње празнике жели вам директор школе са колективом.
Христос Васкрсе!

,,Пажљивкова смотра"

Датум: 26. April 2024 17:20 Категорија: Достигнућа

Ученици првог разреда Богдан Аранђеловић, Андреа Барчић, Андреја Саитовић и Димитрије Стојановић  на одржаном општинском такмичењу ,,Пажњивка смотра" у ОШ ,,Јован Јовановић" у Сурдулици, освојили су 1. место. Све честитке ученицима и пуно среће у даљем такмичењу.

,,Светосавље и наше доба"

Датум: 26. April 2024 17:14 Категорија: Достигнућа

На Републичком калиграфском конкурсу са међународним учешћем ,,Светосавље и наше доба" рад наше ученице Кларисе Барјамовић је освојио похвалу, у конкуренцији од 201. рад колико су приспели на такмичењу.
Радови ученице Јоване Станковић и Николине Петровић које су такође учествовале, биће изложени на завршној церемонији доделе награде у Новом Саду у мају месецу.

,,Мислиша"

Датум: 26. April 2024 17:09 Категорија: Достигнућа

На одржаном математчиком такмичењу ,,Мислиша" ученик 1. разреда Богдан Аранђеловић освојио је 1 награду са максималним бројем бодова. Све честитке и пуно успеха на Републичком такмичењу.

Датум: 08. April 2024 20:24 Категорија: Новости

Обавештавају се ученици, родитељи и радници школе да ће приредба поводом Дана Рома бити одржана сутра, 9.4.2024. године са почетком у 13 часова у трпезарији школе.
Срећан Дан Рома.

Међународни дан Рома

Датум: 08. April 2024 18:18 Категорија: Новости

У име запослених у Основној школи ,,Бора Станковић", свим припадницима ромске националности честитамо 8. април- Међународни дан Рома.

ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ

Датум: 19. Mart 2024 16:43 Категорија: Новости

Завршни испит 2023/24. година

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ

Поштовани родитељи и ученици осмог разреда ,
Пробни Завршни испит за ученике 8. разреда биће организован у петак 22.03. у 12.00 и суботу 23.03. у 9.00 и 11.30. Пробни завршни испит спроводи се како би се ученици упознали са процедурама , као и дежурни наставници и прегледачи , али , што је још важније , како би наши ђаци проверили знање из предмета који се вреднују на Завршном испиту. Наставници ће резултате пробног тестирања користити за даље планирање припремне наставе.
У петак 22.03.2024. – тест из математике у 12.00
У суботу 23.03.2024. – тест из српског језика у 9.00
У суботу 23.03.2024. – тест ( изабрани предмет ) у 11.30

Резултати пробног тестирања се не уносе на портал „ Моја средња школа “ , нити се оцењују.

НАПОМЕНА .
Важно је да ученици озбиљно схвате проверу знања и тестове раде као да је у питању Завршни испит . Сви ученици треба да имају оверену ђачку књижицу , прибор за математику , графитну и хемијску оловку .

Свим нашим ученицима желимо пуно успеха на тестирању и позивамо их да мирно и без стреса  реше све тестове и провере своје знање.

Општинско такмичење

Датум: 03. Mart 2024 18:06 Категорија: Достигнућа

На данас одржаном општинском такмичењу у шаху, ученици наше школе постигли су следеће резултате:
Сандра Стевановић 1. место
Лука Стевановић 2. место
Матеја Миленковић 3. место
Све честикте ученицима и наставнику Горану Јоцићу.

Општинско такмичење

Датум: 25. Februar 2024 21:23 Категорија: Достигнућа

Ученик Дамјан Ђорђевић освојио је треће место на такмичењу из Српског језика и језичке културе и пласирао се на окружно такмичење.
Честитао Дамјану и желимо му  још више успеха у даљем току такмичења.

Датум: 24. Februar 2024 18:30 Категорија: Новости

Општинско такмичење из Српског језика и језичке културе одржаће се у ОШ ,,Бора Станковић" Јелашница, Сурдулица са почетком у 10 часова.